“Polio ile Mücadele Fonu”na Destek"

Dostlarım merhaba,
Bildiğiniz gibi Covid-19 pandemisi hala ülkemizde gerek sağlık gerekse de ekonomik yönden tahribat yapmaya devam etmektedir.
İstedim ki bizler kadar şanslı olmayan insanlara yardım eli uzatalım,bir nebze olsun destek olalım. Serhan Antalyalı
2430 Bölge Guvernörü

“Polio ile Mücadele Fonu”na Destek"

Geçmiş dönem Guvernörü Korhan Atilla’nın değerli eşi Aylin Atilla’nın kaleme aldığı “Hayvanat Bahçesinde Dans Yarışması” adlı bir çocuk öykü kitabı yayımlanmıştır. Bu kitap çocuklarımız için edinilmesi gereken en önemli alışkanlıkların başında gelen okuma alışkanlığının kazanılmasında onlara çok eğlenceli bir yol arkadaşı olacak olup, aynı zamanda kitabın geliri de Rotary’nin çocuk felcinden arındırılmış bir dünya amacı doğrultusunda, “Polio ile Mücadele Fonu”na aktarılacaktır. Biz de Adana Rotary Kulübü olarak 20 adet kitap alarak bu projeye destek olduk.

2022-2023 DÖNEM BAŞKAN ADAYIMIZ

Prof. Dr. Bülent Boyar

1955 yılında Ankara’da doğdu. 1980 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden dereceyle mezun oldu. 1980-1981 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi Bölümünde asistan olarak çalıştı. 1981 yılında kendi isteğiyle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji Bölümünde ihtisasa başladı. 1986 yılında Beyin Cerrahi uzmanı oldu. Asistanlığı süresince “Nöroşirurji, Nöroloji ve Psikiyatri Dergisi’’nin organizasyonunu yaptı. Bedensel Engellileri Güçlendirme Vakfı’nın kurucu üyesi oldu ve vakfın yayınladığı ‘’Nöroşirurji, Ortopedi ve Rehabilitasyon Dergisi”nin iki yıl boyunca yazı işleri müdürlüğünü yaptı. 1988 yılında GATA’da yedek subaylık görevini tamamladı.
1988-1990 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Beyin Cerrahi Servisinde Başasistan olarak çalıştı. Aynı yıllarda Sağlık Bakanlığı bursu ile Birmingham’da Prof. Dr. Hitchock’un yanında stereotaksinin temel prensiplerini öğrendi.
Mecburi hizmetinin bitiminde 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji Ana Bilim Dalı’nda yardımcı doçent oldu. 1993’te doçent; 1998’de profesör oldu. Mesleği ile ilgili yurtdışı ve yurtiçi birçok derneğin üyesidir.
Kendi alanında çok sayıda yurtdışı ve yurtiçi yayınları vardır ve dört adet kitapta bölüm yazarlığı mevcuttur.
Evli ve iki çocuk babasıdır. 1996 yılında Adana Rotary Kulübü üyesi oldu. Üyeliği boyun
ca çeşitli komitelerde görev aldı. Adana Rotary kulübünde ve davetli olduğu diğer Rotary kulüplerinde konuşmalar yaptı. Adana Rotary kulübü adına, halka açık Toplum Eğitim Merkezlerinde kendi alanında konferanslar verdi.
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji ABD Başkanlığını iki dönemdir yürütmeye devam etmektedir.

2430. Bölge Rotary Bilgileri Komitesi

Bu ay 9 Aralık Çarşamba günü 2430. Bölge Rotary Bilgileri Komitesi tarafından düzenlenen ve bizim koordinasyon sağladığımız, 4 kulübün katıldığı eğitim toplantısını yaptık.

Meme Kanseri Farkındalık Projesi

Meme Kanseri Farkındalık Projesini Adana, Seyhan, Çukurova, Tepebağ ve Anatolia Rotary kulüpleri ile birlikte gerçekleştirdik. Bu proje Serhan Antalyalı Guvernörümüzün katılımı ve Çukurova Belediyesi'nin desteği ile oluştu.

Bişkek Rotary Kulübü ile İkiz Kulüp olduk

Guvernörümüz Serhan Antalyalı ile birlikte yoğun katılımlı olarak yaptığımız Yönetim Kurulu toplantımızda ilk olarak Bişkek Rotary Kulübü ile Zoom konferans yöntemi ile ortak yaptığımız toplantıda İkiz Kulüp anlaşmasını imzaladık.

Guvernörümüz ile Yönetim Kurulu olarak toplantı yaptık

Serhan Antalyalı Guvernörümüz, Adana Rotaract Kulübü Başkanı Kaan Aslan ve İnteract Kulübü Başkanı Burçak Bozdoğan ile birlikte yaptığımız Yönetim Kurulu toplantımızda ilk dört ayda yapmaya çalıştığımız projeleri değerlendirdik ve önümüzdeki dönemde yapabilecek projeler ile ilgili olarak Guvernörümüzün yoğun desteği ile moral kazandık.

5 Kasım akşamı son olarak Guvernörümüz ve eşi, Bölge Sekreterlerimiz ve eşleri, Guvernör Yardımcımız ve eşleri akşam Yönetim Kurulumuz ve eşlerimiz sosyal mesafeye uygun bir şekilde keyifli bir akşam yemeği yedik ve Guvernörümüzün Rotary hakkında çok güzel bir sunumunu izledik.

Seyhan Belediyesi ziyareti

5 Kasım Perşembe günü, Serhan Antalyalı Guvernörümüz, Guvernör Yardımcısı Mesut Koca ve Adana Rotaract Kulübü Başkanı Kaan Aslan ile birlikte Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Akay'ı ziyaret ettik ve ortak yapabileceğimiz projeler hakkında konuştuk.

Guvernörümüzü ağırladık

5 Kasım Perşembe günü 2430. Bölge Guvernörümüz Serhan ANTALYALI ile olağan kulüp ziyareti ve Yönetim kurulu toplantısını yaptık. İlk olarak Kulübümüzün önemli projelerinden olan ve 1988 yılında Ali Münif Yeğenağa Başkanımızın üstün emeği ile oluşan Yedipınar Engelli Parkını ziyaret ettik ve geçmiş anılarımızı tazeledik. Emeklerine sağlık Başkanım

İntercity Zoom toplantımızın konuğu Prof. Dr. Yeşim Taşova'ydı.

Adana'daki 6 Rotary Kulüp ve Osmaniye Rotary Kulübü dün akşam ortak yaptıkları İntercity toplantısında Covid 19 Bilim Kurulu Üyesi Sayın Prof Dr Yeşim Taşova'yı misafir ettiler ve COVİD 19 ve SEPSİS hakkında çok detaylı bilgi sahibi oldular. Sayın Taşova'ya en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kozan'da orman yandı, bizim de yüreğimiz...

Adana ve Osmaniye Kulüpleri olarak 2430. Bölge Guvernörümüz Serhan Antalyalı ile birlikte Kozan'da yangından zarar gören vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmaya çalıştık. Desteklerimiz devam edecek...

YENİLENEN İNCİRLİK ANAOKULU

Rotary Toplum Birlikleri ve Sürdürülebilir RCC Örneği "Anadolu Bacıları"

ROTARY Toplum Birlikleri Komitesinin Zoom konferans yöntemi ile yaptığı toplantıya katıldım. Rotaryen olmayan "en az 10 kişiden oluşan" Rotary Toplum Birlikleri'nin en güzel örneklerden birisi Ankara’da Tandoğan RK desteğiyle kurulan “ANADOLU BACILARI” projesi. Bu projede ev kadınları peynir, yoğurt, sirke ve benzeri gıda maddelerini üreterek ülkemizin prestijli lokantalarına satarak katma değer oluşturmaktalar. Bizim de GDB Kazım Apa döneminde İncirlik’te kurulmuş olan ve şu anda aktif olmayan bir "Toplum Birliği"miz var. Pandemi koşulları izin verilse bu dönem bu birliği de aktif hale getirmeyi düşünüyoruz.

Kan ve Kök Hücre Bağışına Destek Verdik

bölge projelerinden olan Kan ve Kök Hücre Bağışı için Adana kulüpleri ortak projesine Rotaract Kulübü kardeşlerimiz ile destek olduk. Bu projeye katılan Hizmet Projeleri Komite Başkanımız Rıfkı Başlamışlı'ya emekleri ve özverisi için çok teşekkür ederim.

İş insanları için etkili konuşma semineri

Bu dönem Bölge Projeleri içinde yer alan ve 4 Adana Kulübümüzün düzenleyici olduğu "İş İnsanları İçin Etkili Konuşma Semineri" 12 Temmuz Pazar günü saat 21:00'de de Zoom Konferans Yöntemi ile yapıldı. Bu toplantıya katılan üye ve üye eşlerimize çok teşekkür ediyorum.

İlk toplantımızı gerçekleştirdik

9 Temmuz Cumartesi günü saat 20.30'da dönemimizin ilk toplantısını Zoom Konferans Yöntemi ile yaptık. Zaman zaman iş dünyasında kullandığımız bu online toplantı yöntemini, Pandemi nedeniyle iptal edilen haftalık toplantılarımızı, bu şekilde gerçekleştirmek hepimiz için ilginç bir Rotary toplantı deneyimi oldu. Toplantımızın konuk konuşmacısı hepinizin çok yakından tanıdığı GDG Malik Aviral dostumuzdu. Kendisi engin Rotary bilgileri ile bizlere "Paylaşılmış Liderlik Özellikleri" başlıklı sunumunu yaptıktan sonra soru-cevap bölümüyle de üyelerimizin sorularını cevapladı.

Anıtkabir Ziyareti

Yeni döneme böyle hazırlandık