Sayı 10

12.01.2023

Tüm Mektuplar

2022 yılını geride bırakarak 2023 yılına girdik. Yeni yılın hepimize sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim. Aralık ayının son toplantısında hem eğlenmek, hem de öğrenmek için Rtn. Nazan Özçelik konuşmacımız oldu. Kahkaha yogası ile, bizlere dışarıdan gelen bir etkileşim olmadan kahkaha atmayı ve sağlığımıza olacak katkılarını anlattı. Büyük bir katılım ile dinledik.

Bu hafta, 12 Ocak Perşembe günü konuşmacımız, kulübümüze RYLA ve TLG konularında her zaman yardımcı olan Doç. Dr.Yusuf Ziya Halefoğlu olup konu “Yaşam ve Sahici Liderlik” olacaktır. 24 Aralık sabahı 6.Ocakbaşı grubumuzun düzenlediği “Antakya’da Noel” gezimize başladık. Otuz beş katılımcı ile istasyon önünden hareket ettik. Payas ilçesindeki Anadolu’nun en büyük külliyesi olan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ve kervansarayını ziyaret ettik. Tapınak şövalyeleri tarafından yapılan ve sonra istilalar ile yıkılıp tekrar yapılan stratejik kaleyi ve kervansarayı hayranlıkla gezdik. Külliye içindeki cami, hamam, arasta(Kapalıçarşı) ve kervansarayı gezerken Mimar Sinan tarafından yapılan bu eserlere ve Sinan’ın dehasına bir kez daha hayran kaldık.

Antakya’da Habip Neccar Cami, Uzun Çarşı, Ulu Cami, restorasyonu devam eden eski Antakya evleri ve sokakları ile şehrin kültür mozaiğinde önemli rol oynayan ortodoks, protestan ve Katolik kiliselerini gördük. Akşam yemeğimiz Konak Restorandaydı. Konaklamamız Savon Otel’de oldu. İkinci gün St.Pierre Kilisesi, Antakya Mozaik Müzesi ve Müze Otel gezileri ile başladı. Dönüş yolunda ise İskenderun Şirinyer Restoran’da muhteşem deniz ve güneşin batışını izleyerek balıklarımızı yedik.2022 yılını bir gezimizi daha harika katılımınız ile tamamlayarak anılarımıza kattık. Bu gezimizden elde edilen gelir ile akıllı baston projemize destek olacağız.

5 Ocak Adana’mızın kurtuluş günü hepimize kutlu olsun. Ocakbaşı gruplarımız düzenli bir şekilde toplanmaya devam ediyor, yeni projeler ortaya çıkıyor. Ocakbaşı başkanlarımızın bu konudaki destekleri, yeni üyelerimizin uyumu için de çok önemli.

13 Ocak tarihinde GDB Bülent Paksoy başkanlığındaki 4. Ocakbaşı grubu tarafından Croma’da Tapas Gecesi düzenleniyor.

Katılacağını bildiren üye sayımız oldukça yüksek, bu projeden de elde edilecek gelir akıllı baston alımında kullanılacak. Bugün, bundan sonraki hayatınızın ilk günü; hepinize sağlık, mutluluk ve bol gezmeli günler dilerim