2021-2022 Yönetim Kurulı


HİZMETLERİMİZLE HAYATLARI DEĞİŞTİRMEYE YÖNETİM KURULU geliyoruz

Bir Köyümüz Var Komitesi


Sevgili Dostlarımız
BİR KÖYÜMÜZ VAR KOMİTESİ çalışmalarında bugün dördüncü etkinliği gerçekleştirdik.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Görür'ün katkıları ile İncirlik'te Adana Rotary Kulübü Ana Okulunda 16 anne ve 2 babamıza çocuklarda ateşli hastalıklar ve alınacak önlemler ile ilgili interaktif bir seminer yaptık.

AMATEM'de yatan ihtiyaç sahibi hastalarımıza bağışta bulunduk


Sevgili Dostlarımız
Adana, Seyhan ve Güney Rotary kulüpleri ortak projesi olarak Adana Ruh Sağlığı Hastanesi içinde yer alan AMATEM'de yatan ihtiyaç sahibi hastalarımıza ve gençlerimize çeşitli kitaplar, oyun malzemeleri, tavla, pinpon topu ve raket içeren bir toplu bağışta bulunduk.
Bu konudaki destekleri için Ali Homurlu, Bekir Cavcav, Cengiz Barslan, Faruk Canatar, Kazım Apa, Mehmet Eraydın, Okan Topaloğlu, Selçuk Sızmaz ve Esin Parlak dostlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.

"Giysi Bağış Projesi"ne katkı sunduk


Adana, Seyhan ve Güney Rotary kulüpleri "Biz de Varız" ve Seyhan Soroptimist Derneklerinin ortak projesi olan "Giysi Bağışı" için Çukurova Belediyesi Hayır Çarşısını ziyaret ettik.
Sizlerin katkılarıyla sağladığımız tüm giysileri ve satın alınan 144 çift ayakkabıyı Çukurova Belediyesi yetkililerine teslim ettik.
Tüm destek ve katkılarınız için size ve eşlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum Ayrıca bu toplantıya Kulübümüz adına katılan Prof. Dr. Alpay Sezgin Başkanıma ve destekleri için Esin Parlak dostumuza da ayrıca teşekkür ediyorum.

Biz de Varız


Sevgili Dostlarımız
Bugün Adana, Seyhan ve Güney Rotary kulüpleri Biz de Varız ve Seyhan Soroptimist Derneklerinin ortak projesi olan giysi bağışı için Çukurova Belediyesi Hayır Çarşısını ziyaret ettik. Sizlerin katkılarıyla sağladığımız tüm giysileri ve satın alınan 144 çift ayakkabıyı Çukurova Belediyesi yetkililerine teslim ettik.
Tüm destek ve katkılarınız için size ve eşlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum Ayrıca bu toplantıya Kulübümüz adına katılan Alpay Başkanıma ve destekleri için Esin Parlak dostumuza da ayrıca teşekkür ediyorum.

Göz muayene ve tarama


Ezgü Başkanım ve Sevgili Dostlarımız
Bugün Sevgili Rana Yaycıoğlu ve Selçuk Sızmaz dostlarımız ile birlikte İncirlik Toplum Birliği içinde yer alan Ana Okulumuzda 41 coçuğumuzun göz muayene ve tarama işlemlerini yaptık.
Sevgili Rana ve Selçuk dostlarımıza gösterdikleri özveri ve harcadıkları emek için teşekkür ediyorum.

“OTİZM'li Çocuklar Resim Sergisi


Sevgili Dostlarımız,
Adana, Adana Güney Rotary Kulüpleri, Gönüllü Anneler Derneği ve Biz de Varız Derneği olarak 2 Nisan günü OTİZM'Lİ çocuklarımızın Resim Atölyesinde ve daha önce yaptıkları resimleri bugün Adana Medline Hastanesi'nde sergilemeye başladık.
Pandemi yasakları nedeniyle bu kez çocuklarımız ve anneleri ne yazık ki bizlerle birlikte olamadılar. Biz de çektiğimiz fotoğraf ve videoları onlarla paylaşacağız.

“SAĞLIK İÇİN SPOR, SPOR İÇİN FARKINDALIK”


Sevgili Dostlarımız,
“SAĞLIK İÇİN SPOR, SPOR İÇİN FARKINDALIK” Projesi için Adana Rotary Kulübü, Biz De Varız Destekleme Derneği ve Medline Hastanesi işbirliğinde Dünya Sağlık Haftası olarak kutlanan 7 – 13 Nisan haftasında, Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü ile anlamlı bir etkinlik için bir araya geldik.

Yeni Üyelerimiz


Sevgili Dostlarımız,
Olağan toplantı günümüzde Sheraton Oteli açık havada dönemimizin ilk canlı toplantısını pandemi koşulları nedeniyle açık havada ve sadece yönetim kurulu üyeleri ve eşleri ile gerçekleştirdik.
3 yeni üyemizin aramıza katıldığı bu toplantıya Serhan Antalyalı Guvernörümüz ve eşi Zümrüt Hanım ve Guvernör Yardımcısı Mesut Koca da katıldılar .
Aramıza tekrar dönen Tayyar Zaimoğlu ve yeni katılan Sevgili Serdar Aksoy ve Bekir Cavcav dostlarımıza hoş geldiniz diyorum. 69 üye ile yeniden 2430 Bölgenin en fazla üyesi olan unvanını tekrar almış bulunuyoruz. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Mesleki Performans Semineri


Sevgili Dostlarımız,
Kazım Apa, Özgür Yağmur, Mutlu Doğru, Mümtaz Burduroğlu, Kerem Kuzucu, Kemal Önder, Faruk Canatar dostlarımız ile Mesleki Performans Geliştirme Semineri'ne katıldık.
Bu seminere katılarak bizlere destek olan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.

Global Bağış


Sevgili Dostlarımız,
Rotary 2430 Bölge Global bağış projesi kapsamında Tarsus, Elazığ, Samsun ve Niksar ZİÇEV şubelerine yapacağımız DUYU BÜTÜNLEME ODASI (GG 2117618) Rotary Vakfı tarafından uygun görülmüş ve gerekli onayı almıştır.
Bu bağlamda bütçemizde yer alan 525 USD hepimiz adına Rotary Vakfına gönderilmiştir.

Engelsiz Dişler


Sevgili Dostlarımız,
Geçen hafta Rotary 2430 Bölge Engelsiz Dişler Komitesi faaliyeti olarak Adana Rotary Kulübü ve Medline Hastanesi işbirliğiyle 10 zihinsel engelli Çocuğumuzun diş kontrol ve tedavilerini gerçekleştirdik. Bu konuda özverili emekleri ve sevgi dolu yüreği için Dt. Ebru Akçalı'ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.yorum.

13. TLG Eğitim Programı Tamamlandı


Sevgili Dostlarımız,
Sedef Kabaş ve Sabri Yurdakul dostumuzun konuşmacı konuk oldukları ve yaklaşık 3,5 saat süren bir oturum ile 13. TLG Eğitim Programını tamamladık. Bu yıl programa 180 civarında öğretmen adayı katıldı. Bu yılki programın başarılı olarak gerçekleşmesinde büyük emekleri için GDB Yaşar Yiğit 'e teşekkür ediyorum. Ayrıca poster ve teşekkür belgelerini hazırlayan Sevgili Sefa Sofuoğlu dostumuza da emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Oturumlara katılan üyelerimize ayrıca teşekkür ediyorum.
Daha önce sizlerin katkıları ile oluşan yaklaşık 300 kitabımızı TLG programına katılan öğrenci arkadaşlarımıza teslim Edeceğiz. Destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

BES Semineri


Sevgili Dostlarımız,
Bildiğiniz üzere dönemimizin son üç ayına girmiş bulunmaktayız. Bu da Gelecek Dönem Başkanımız ve ekibi yeni dönem hazırlıklarını yoğun bir şekilde yapıyorlar demektir.
2430 Bölge BES ( Başkanlar Eğitim Semineri) 7 Nisan'da başladı. Bu Asamble bildiğiniz gibi yeni dönemde görev alacak Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine Rotary bilgileri aktarmak amacıyla yapılır. Bu yıl Online yapılması siz üyelerimizin de bu bilgilere evinizde ulaşma olanağı verecektir.
Özellikle yeni üyelerimize, Rotary bilgilerini tazelemek isteyen eski üyelerimize yani hepimize yararlı olacağını düşündüğüm bu eğitim toplantılarına katılımınız için asamble programını sizlerle paylaşıyorum. Katılımınız Alpay

Otizm Farkındalık


Sevgili Dostlarımız,
2 Nisan OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ'NDE Adana Rotary Kulübü Yedipınar Engelliler Merkezi'nde duygu dolu bir etkinlik yaptık. OTİZMLİ çocuklarımız ve aileleri ile birlikte çoşku dolu saatler geçirdik. Bu etkinliğe olağanüstü destek veren Sevgili Esin Parlak'a gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.

RCC İNCİRLİK Toplum Birliğini Ana Okulu Ziyareti


Sevgili Dostlarımız,
GDB Lütfi Soyupak döneminde kurulan RCC İNCİRLİK Toplum Birliğini Ana Okulu yeni müdüresi Sayın Eda Karacık'ı Başkan olarak atayarak aktif duruma getirdik. Başta bu görevi kabul eden Eda Hocamıza ve bana eşlik eden GDB Kazım Apa ve Faruk Canatar dostlarıma teşekkür ediyorum.

Adana Rotary Kulübü Ana Okulunu Ziyareti


Sevgili Dostlarımız,
GDB Kazım Apa döneminde başlatılan, GDB Behiç Pakyürek döneminde sizlerin katkısı ve desteği ile ortaya çıkan Adana Rotary Kulübü Ana Okulunu GDB KAZIM Apa ve Yönetim Kurulu Üyemiz Faruk Canatar ile birlikte ziyaret ettik. Yeni atanan Okul Müdürüne Adana Rotary Kulübü her zaman destek olacağımızı ifade ettik. Öğrenci ailelerine 2430 Bölge Hijyen paketi dağıtımı yaptık.

2430 Bölge Intercity Toplantısı


Sevgili Dostlarımız,
2430 Intercity toplantısına 2430 Bölge 21 Rotary Kulübünden yaklaşık 140 Rotaryen katıldı. Kulübümüzden de 17 dostumuz katılarak bana destek verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Prof. Dr. Emin Kansu bizlere çok güzel bir bilim ve Nobel ödülleri yolculuğu yaşattı. Kendisine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

RUNANTOLIA'da Rotaryenler çocuklar için koştular


Sevgili Dostlarımız,
Runatolia maratonu bağışında 350.000 sınırına gelindiğinden bağış tamamlanmıştır. Devam edebilsek belki de 500.000'ye ulaşılabilirdi. Böyle bir dönemde 350.000 gibi bir bağışı toplayabilmek önemli bir başarı. Spina Bifida’lı çocuklar için çıkılan bu yolda 70 araç temin ederek çok güzel bir noktaya ulaşıldı. Başta Serhan Guvernörümüzü ve Komite Başkanımız Serdar İlkmen’i bağış toplayan ve bağış veren değerli dostlarımızı ve emeği geçen tüm Rotaryenleri kutluyoruz.

13. TLG


13. TLG Toplum Liderleri Geliyor

Ev kadınları Ufuk Geliştirme Projesi (EV-KA)


kapsamında Adana Rotary ve Adana Güney Rotary Kulüpleri olarak ortak olarak düzenlediğimiz ev kadınlarına yönelik eğitim seminerimizi zoom üzerinden 27-28 Şubat tarihlerinde gerçekleştiriyoruz. Amacımız toplumu şekillendiren kadınlarımızı temel konularda aydınlatmak ve farkındalıklarını arttırmaktır. Ayrıca ev dışında istihdama katılamayan ve kendi kapasitesini ortaya çıkarmaya çekinen yada fırsat bulamayan kadınlarımıza ulaşmak ilk önceliğimizdir.

ROTARY 116 YAŞINDA afişleri

ROTARY 116 YAŞINDA afişleri Başkent Ankara'nın cadde ve sokaklarındaki panolarda yerlerini aldılar. 116 yıldır "Kendinden Önce Hizmet" sloganı ile topluma yararlı işler peşinde koşan İş ve Meslek İnsanlarının Uluslararası kuruluşu olan ROTARY hizmetleriyle insanlara dokunmaya devam ediyor.
Ankara’nın simgesi Atakule kırmızıya boyandı ve her yerden görünecek şekilde “Çocuk Felcine Son” yazıldı.Alışveriş merkezinin girişindeki dev ötesi Led ekranlarda 2020-21 döneminde gerçekleştirilen önemli projeler gün boyu gösterildi.
Ayrıca Uluslararası Rotary’nin 116.yılı kutlamaları kapsamında Eskişehir, Bozüyük, Anadolu, Yunusemre, Yazılıkaya ve Gordion Rotary Kulüpleri Eskişehir’in en merkezi noktasında Polio bayraklarını dalgalandırdılar,ardından Kulüp Bayrakları ve Polio Bayrakları ile donatılmış tekne ile Porsuk Çayı üzerinde geçiş yaparak Rotary’nin tanıtımını yaptılar.Ayrıca Eskişehir in işlek noktalarındaki billboardlarda Rotary 116. Yaşında afişleri yayınlandı.

Adana Rotary Kulübü Aile ve Toplum Hizmetleri Ödülü


Sevgili Dostlarımız
Yönetim Kurulumuz, Adana Rotary Kulübü Aile ve Toplum Hizmetleri Ödülünün Cumhuriyet Evleri projesini kuran, yaşatan ve bu amaç uğruna yaşamını riske atan Prof. Dr. Figen Doran'a verilmesi kararını verdi.
Biz de 25 Şubat Perşembe günü hepimiz adına ödülünü evinde kendisine takdim ettik.
Bu ödül töreninde bize eşlik eden Osmaniye Rotary Kulübü Başkanı Sevgili Bengü İmadoğlu'na da teşekkürlerimizi sunuyoruz..

ROTARY 116. YIL TUNA KİREMİTÇİ KONSERİ


Ülkemizin tanınmış sanatçılarından Tuna Kiremitçi’nin canlı performansı You Tube üzerinden yayınlandı ve yaklaşıK 6.000 kişi tarafından izlendi.

Uluslararası Rotary’nin 116. yılı


23 Şubat 1905 tarihinde ABD’nin Chicago kentinde kurulan Uluslararası Rotary’nin 116. yılı UR 2430 Bölgede bir dizi etkinliklerle kutlandı

Cevdet Naci GÜLALP anma toplantısı

Sevgili Dostlarımız
Cevdet Naci Gülalp Başkanımızı anma toplantımıza ona yakışır bir devam oranı ile 41 üye ve 22 eş ile katılım sağladık. Gerek bu desteğiniz gerekse toplantı esnasında ve ardından sizlerden ve eşlerimizden gelen mesajlarla bana ve Yönetim Kurulumuza göstermiş olduğunuz teveccüh için çok teşekkür ediyoruz. Özellikle dönemimizde bu ilk eşli toplantımıza bu kadar yoğun katılım ile rekor kıran eşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra toplantımıza kıdemli üyelerimiz yanı sıra yeni ve genç üyelerimizin ve eşlerimizin yoğun katılımı beni çok mutlu etti. Bu toplantı pandemi koşulları nedeniyle çok zor şartlar altında sürdürmek zorunda olduğumuz dönemimizde Adana Rotary Kulübünün varlığını ve gücünü tekrar bize gösterdi.
Hepinize sevgi ve saygılarımı sunar, sağlıklı günler dilerim.

Cevdet Naci GÜLALP anma toplantısı

Sevgili Dostlarımız
Cevdet Naci Gülalp bülten özel sayısını sizlerle paylaştım. Cevdet Naci Bülten Özel Sayısı indir

Cevdet Naci GÜLALP'in vefatı

Çocuk felci aşılanması

Çocuk felci aşılanması ve bu konudaki Rotary inin çalışmalarına dikkat çekmek için dijital görsellerde yayınımız devam ediyor Bu projeyi tüm Adana kulüpleri birlikte olarak gerçekleştiriyoruz

Adana Rotary Kulübü 18. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında

Adana Rotary Kulübü 18. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında bu akşam itibari ile fotoğraf kabulüne başlamış bulunuyoruz. Bu dönem yapılan yarışma için destekleri ve emekleri için GDB Kazım Apa’ya ve TFSF Başkanı Dr. Sefa Ulukan’a teşekkürlerimi sunuyorum.
Yarışma detayı

Atma Bağışla projesi

Değerli Dostlarımız Atma Bağışla projesi kapsamında Adana Rotary Kulübü olarak yaklaşık 100 kg atık elektronik malzemeyi kargoya verdik.

HİJYEN PAKETİ projesi

Sevgili Dostlarımız GDB Kazım Apa fikir sahibi olduğu HİJYEN PAKETİ projesi kapsamında hijyen paketlerini Adana Seyhan ilçesi Küçük Dikili köyünde dağıtıma başladı. Kendisine emekleri için çok teşekkür ediyoruz..

Başarı Ödülü

Adana Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuba Turunç'a, Koronavirüs salgını nedeniyle göstermiş oldukları büyük özveri ve fedakârlıklardan dolayı “Meslek Hizmetleri Başarı Ödülü” verildi. haberin devamı

Sevgili Dostlarımız 29 Ocak 2021 günü sekiz Rotary Kulübü olarak Meslek Hizmetleri Ödül törenimizi digital ortamda gerçekleştirdik.

3 Kız Öğrenciye eğitim desteği

Sevgili Dostlarım, Beş yıl önce Adana’daki Rotary kulüpleri, tahsis edilen beş dönüm arazide bir bademlik kurdular. Bu yıl elde edilen ürünlerin geliri ile üç kız öğrenciye eğitim desteği sağlanıyor. Dün GDG Canan Ersöz ve Sevgili Hakan Tuyan dostlarımla bademliğimizi ziyaret ettik. Biraz bakıma ihtiyaç olsa da ağaçların gelişiminden çok mutlu olduk.

ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE SON

Adana’da bulunan Rotary Kulüpleri ile Osmaniye RK,Çocuk İşçiler konusunda farkındalık yarattılar

Kitap bağışı kampanyamız

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi 3.sınıf öğrencisi Kader Koldaş'a bilgisayarını teslim ettik. Kitap bağışı kampanyamızı organize eden başta Özgür Yağmur Başkanım olmak üzere destek olan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sevgili Dostlarımız 18 Ocak günü Kulübümüze UR tarafından Charter verilişinin 50.yıl dönümü. Bildiğiniz gibi Adana Rotary Kulübü 8 Mayıs 1968 günü kurulup çalışmalarına başlamasına karşın o yıllarda iletişim olanaklarının yetersiz ve yavaş olması nedeniyle charter tarihi gecikmeli olmuş.. Yönetim Kurulu olarak tüm kurucu üyelerimizi kutluyor, sonsuzluğa göç edenleri saygı ve minnetle anıyor, bugüne kadar görev yapan tüm Geçmiş Dönem Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Madde Bağımlılığı ile Savaş kitabı

Kulübümüz üyeleri Dr.Sabri Yurdakul ve Ali Homurlu 'nun yazıları ile destek oldukları Madde Bağımlılığı ile Savaş kitabı yayınlandı ve sizlere gönderildi. Dostlarımıza emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

“Polio ile Mücadele Fonu”na Destek"

Dostlarım merhaba,
Bildiğiniz gibi Covid-19 pandemisi hala ülkemizde gerek sağlık gerekse de ekonomik yönden tahribat yapmaya devam etmektedir.
İstedim ki bizler kadar şanslı olmayan insanlara yardım eli uzatalım,bir nebze olsun destek olalım. Serhan Antalyalı
2430 Bölge Guvernörü

“Polio ile Mücadele Fonu”na Destek"

Geçmiş dönem Guvernörü Korhan Atilla’nın değerli eşi Aylin Atilla’nın kaleme aldığı “Hayvanat Bahçesinde Dans Yarışması” adlı bir çocuk öykü kitabı yayımlanmıştır. Bu kitap çocuklarımız için edinilmesi gereken en önemli alışkanlıkların başında gelen okuma alışkanlığının kazanılmasında onlara çok eğlenceli bir yol arkadaşı olacak olup, aynı zamanda kitabın geliri de Rotary’nin çocuk felcinden arındırılmış bir dünya amacı doğrultusunda, “Polio ile Mücadele Fonu”na aktarılacaktır. Biz de Adana Rotary Kulübü olarak 20 adet kitap alarak bu projeye destek olduk.

2430. Bölge Rotary Bilgileri Komitesi

Bu ay 9 Aralık Çarşamba günü 2430. Bölge Rotary Bilgileri Komitesi tarafından düzenlenen ve bizim koordinasyon sağladığımız, 4 kulübün katıldığı eğitim toplantısını yaptık.

Meme Kanseri Farkındalık Projesi

Meme Kanseri Farkındalık Projesini Adana, Seyhan, Çukurova, Tepebağ ve Anatolia Rotary kulüpleri ile birlikte gerçekleştirdik. Bu proje Serhan Antalyalı Guvernörümüzün katılımı ve Çukurova Belediyesi'nin desteği ile oluştu.

Bişkek Rotary Kulübü ile İkiz Kulüp olduk

Guvernörümüz Serhan Antalyalı ile birlikte yoğun katılımlı olarak yaptığımız Yönetim Kurulu toplantımızda ilk olarak Bişkek Rotary Kulübü ile Zoom konferans yöntemi ile ortak yaptığımız toplantıda İkiz Kulüp anlaşmasını imzaladık.

Guvernörümüz ile Yönetim Kurulu olarak toplantı yaptık

Serhan Antalyalı Guvernörümüz, Adana Rotaract Kulübü Başkanı Kaan Aslan ve İnteract Kulübü Başkanı Burçak Bozdoğan ile birlikte yaptığımız Yönetim Kurulu toplantımızda ilk dört ayda yapmaya çalıştığımız projeleri değerlendirdik ve önümüzdeki dönemde yapabilecek projeler ile ilgili olarak Guvernörümüzün yoğun desteği ile moral kazandık.

5 Kasım akşamı son olarak Guvernörümüz ve eşi, Bölge Sekreterlerimiz ve eşleri, Guvernör Yardımcımız ve eşleri akşam Yönetim Kurulumuz ve eşlerimiz sosyal mesafeye uygun bir şekilde keyifli bir akşam yemeği yedik ve Guvernörümüzün Rotary hakkında çok güzel bir sunumunu izledik.

Seyhan Belediyesi ziyareti

5 Kasım Perşembe günü, Serhan Antalyalı Guvernörümüz, Guvernör Yardımcısı Mesut Koca ve Adana Rotaract Kulübü Başkanı Kaan Aslan ile birlikte Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Akay'ı ziyaret ettik ve ortak yapabileceğimiz projeler hakkında konuştuk.

Guvernörümüzü ağırladık

5 Kasım Perşembe günü 2430. Bölge Guvernörümüz Serhan ANTALYALI ile olağan kulüp ziyareti ve Yönetim kurulu toplantısını yaptık. İlk olarak Kulübümüzün önemli projelerinden olan ve 1988 yılında Ali Münif Yeğenağa Başkanımızın üstün emeği ile oluşan Yedipınar Engelli Parkını ziyaret ettik ve geçmiş anılarımızı tazeledik. Emeklerine sağlık Başkanım

İntercity Zoom toplantımızın konuğu Prof. Dr. Yeşim Taşova'ydı.

Adana'daki 6 Rotary Kulüp ve Osmaniye Rotary Kulübü dün akşam ortak yaptıkları İntercity toplantısında Covid 19 Bilim Kurulu Üyesi Sayın Prof Dr Yeşim Taşova'yı misafir ettiler ve COVİD 19 ve SEPSİS hakkında çok detaylı bilgi sahibi oldular. Sayın Taşova'ya en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kozan'da orman yandı, bizim de yüreğimiz...

Adana ve Osmaniye Kulüpleri olarak 2430. Bölge Guvernörümüz Serhan Antalyalı ile birlikte Kozan'da yangından zarar gören vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmaya çalıştık. Desteklerimiz devam edecek...

YENİLENEN İNCİRLİK ANAOKULU

Rotary Toplum Birlikleri ve Sürdürülebilir RCC Örneği "Anadolu Bacıları"

ROTARY Toplum Birlikleri Komitesinin Zoom konferans yöntemi ile yaptığı toplantıya katıldım. Rotaryen olmayan "en az 10 kişiden oluşan" Rotary Toplum Birlikleri'nin en güzel örneklerden birisi Ankara’da Tandoğan RK desteğiyle kurulan “ANADOLU BACILARI” projesi. Bu projede ev kadınları peynir, yoğurt, sirke ve benzeri gıda maddelerini üreterek ülkemizin prestijli lokantalarına satarak katma değer oluşturmaktalar. Bizim de GDB Kazım Apa döneminde İncirlik’te kurulmuş olan ve şu anda aktif olmayan bir "Toplum Birliği"miz var. Pandemi koşulları izin verilse bu dönem bu birliği de aktif hale getirmeyi düşünüyoruz.

Kan ve Kök Hücre Bağışına Destek Verdik

bölge projelerinden olan Kan ve Kök Hücre Bağışı için Adana kulüpleri ortak projesine Rotaract Kulübü kardeşlerimiz ile destek olduk. Bu projeye katılan Hizmet Projeleri Komite Başkanımız Rıfkı Başlamışlı'ya emekleri ve özverisi için çok teşekkür ederim.

İş insanları için etkili konuşma semineri

Bu dönem Bölge Projeleri içinde yer alan ve 4 Adana Kulübümüzün düzenleyici olduğu "İş İnsanları İçin Etkili Konuşma Semineri" 12 Temmuz Pazar günü saat 21:00'de de Zoom Konferans Yöntemi ile yapıldı. Bu toplantıya katılan üye ve üye eşlerimize çok teşekkür ediyorum.

İlk toplantımızı gerçekleştirdik

9 Temmuz Cumartesi günü saat 20.30'da dönemimizin ilk toplantısını Zoom Konferans Yöntemi ile yaptık. Zaman zaman iş dünyasında kullandığımız bu online toplantı yöntemini, Pandemi nedeniyle iptal edilen haftalık toplantılarımızı, bu şekilde gerçekleştirmek hepimiz için ilginç bir Rotary toplantı deneyimi oldu. Toplantımızın konuk konuşmacısı hepinizin çok yakından tanıdığı GDG Malik Aviral dostumuzdu. Kendisi engin Rotary bilgileri ile bizlere "Paylaşılmış Liderlik Özellikleri" başlıklı sunumunu yaptıktan sonra soru-cevap bölümüyle de üyelerimizin sorularını cevapladı.

Anıtkabir Ziyareti

Yeni döneme böyle hazırlandık