Konuşmacı Konuklar | 2020-2021 Dönemi 13.05.2021 Tarihli toplantı

Dr. Sefa ULUKAN

1960 doğumlu, Adana'da büyüdü ve 1973 yıllarında ilk fotoğraflarını çekti.
1976 ilk sergilemesini ve ödülünü aldı. 1978'de onsekiz yaşında Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği AFAD'ın en genç kurucusu oldu. İlk uluslararası ödülünü okuduğu Tıp Fakültesi yıllarında 1983'de Kanada'da düzenlenen Dünya Üniversite Oyunlarında Fotoğraf dalında altın madalya kazanarak aldı. Bu yıllardan itibaren yoğun olarak fotoğrafla ilgilenen Ulukan federasyon öncesi dönemde Türkiye'deki fotoğraf derneklerinin oluşturduğu çalışma kurulunun (FDÇK) Genel Sekreterliğini yaptı.
1998 Fotografya adı altında kendi atölyesini açtı ve 2001'de Fotografya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği haline geldi. 2005 Fotografya'da Adana'da sanata katkı için kendi adını taşıyan Sanat Galerisini açtı.
Halen Fotografya (Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği)’nin Başkanı ve kurucusu olduğu AFAD 'ın Onursal Üyesidir.
Ayrıca FIAP dışında GPU (Global Photographic Union) Türkiye temsilcisidir, IUP (International Union of Photographers),APU (Asia Photographers Union) gibi uluslararası fotoğraf kuruluşlarının aktif ve unvanlı üyesidir. FIAP'ta EFIAP, GPU'da Hermes ve Crown 2 ünvanlarına sahiptir.
2017-2019 döneminde Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu yönetim kurulunda başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2019 - 2021 döneminde ise Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. Birçok ülke tarafından çeşitli sergi ve fotoğraf etkinliklerine juri, konuşmacı ya da fotoğraf çekimi için davet edilmektedir. Çektiği fotoğraflar ve gezi yazıları bir çok dergide yayınlandı veya kapak olarak kullanıldı.
2021 yılında fotoğraf sanatında 45 yılı aşkın zamandır, fotoğraf çekmeye, örgütlenmesine emek harcamaya, eğitimini vermeye ve inadına yaşamaya devam ediyor…

Dr. Sefa ULUKAN

Mehmet Uçar

Dr. Teoman Kaynar

Avukat Turan Özer

Emre ÖZTÜRK

Em. Tümamiral Türker ERTÜRK

Serdar AKSOY

Prof. Dr. Yeşim TAŞOVA

Dr. İbrahim İNAN

Serdar KELAHMET

Hakan TUYAN

Prof. Dr Necmettin ÜNAL

Malik AVİRAL