2021-2022 Dönemi İlk Kulüp Gezimiz - Bozcaada

Akpınar Köyü İlköğretim Okulu'na destek oluyoruz

Adana RK pandemi sonrası ilk yüz yüze toplantısı yapıldı

Rotary Youth Leadership Awards

SMA lı çocuğumuza destek

Güncel Etkinlikler

09.09.2021 - ROTARY YARININ LİDERİNİ ARIYOR SEMİNER 2021

Adana RK 2021 -2022

Alpay Turan Sezgin
 19.08.2021 - Konuşmacı Konuk: Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz

Karataş ve Gelecek Perspektifi


Haftanın Konuumacı Konuğu

Prof. Dr. M. Bülent Ertuğrul Enfeksiyen ve Mikrobiyoloji Uzmanı

1993’te Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003’de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlık eğitiminin ardından kısa bir süre Özel İstanbul Medicine Hospital Mikrobiyoloji Laboratuvarı Mesul Müdürlüğü’nü yaptıktan sonra 2004 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda uzman kadrosuna atandı. Aynı bölümde 2007’de Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent, 2017 yılında Profesör unvanı aldı. Ağustos 2020 tarihinden itibaren Reyap Hastaneleri'nde çalışmaya başladı.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere 80'in üzerinde araştırma makalesi ve kitap bölümü, 100'ün üzerinde kongre ve simpozyum bildirisi bulunmaktadır. Akademik yaşamı süresince 11 araştırma projesinde proje yöneticisi ya da yardımcı araştırıcı olarak bulunmuştur.Oxford Üniversitesi Nuffield Ortopedi Merkezi'ne 2015 yılında, Zürih Üniversitesi Balgrist Üniversite Hastanesi'ne 2019 yılında birer ay gözlemci öğretim üyesi olarak davet edilmiş ve çalışmıştır. En önemli ilgi alanları diyabetik ayak infeksiyonları, ortopedik infeksiyonlar, viral hepatitler, HIV, deri ve yumuşak doku infeksiyonları, akılcı antibiyotik kullanımı, antibiyotik direnci, yoğun bakım infeksiyonları ve mantar infeksiyonlarıdır. Alanıyla ilgili bir çok kongre ve simpozyumda başkan, bilimsel sekreter ve bilimsel komite üyesi olarak görev almıştır.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK), Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID), Yara Bakım ve Doku Onarımı Derneği, Uluslararası Diyabetik Ayak Çalışma Grubu (IWGDF) ve Batı Anadolu Mantar Çalışma Grubu Derneği (BAMÇAG) üyelikleri bulunmaktadır. Uluslararası Diyabetik Ayak Çalışma Grubu tarafından hazırlanan Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Tanı ve Tedavi Rehberi çalışmalarına 2011 yılından bu yana yardımcı üye olarak katılmaktadır. 2017 yılından bu yana KLİMİK Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. KLİMİK Derneği Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Çalışma Grubu kurucu üyesidir ve 2011 – 2015 yılları arasında Çalışma Grubu Sekreterliği görevini yürütmüş ve 2017 yılından itibaren grubun başkanlığını yürütmekte, 2015 yılından bu yana İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Eğitim Yeterlik Kurulu Eğitim Programlarını Geliştirme Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
 

Tüm Konuşmacı Konuklar
(2021-2022 Dönemi)

Prof. Dr. M. Bülent Ertuğrul Enfeksiyen ve Mikrobiyoloji Uzmanı